Vánoce 2011

26.12.2011 20:47

Tak opět uběhl další rok a přišly vánoce. Kdybych měla nějak bilancovat rok 2011, tak bych řekla, že byl úspěšný, aspoň co se týká našich aktivit v rr-sportu a také našeho soužití se zrzečkama. Chinarka oslavila v listopadu své 6-té narozeniny a kromě subluxace ramenního kloubu, která se jí stala na jaře, je zdravá a vitální a pořádně Shabu na procházkách prohání. Subluxaci jsme léčili sice skoro 4 měsíce, ale i díky výživovému sirupu na klouby a skoro měsíčnímu klidu na procházkách, dneska už nekulhá.

Zato náš boj se Shabky alergií nebere konce. Už jsme skoro vyloučily traviny i když ty budou asi zase na jaře aktuální, ale nyní jsme najeli na jednobodovou dietu, abychom se pokusili zjistit, na kterou složku potravin je alergická. I díky její alergii a problémům s kůží jsme dospěli k názoru, že uchovňovat fenečku s takovými problémy by nemělo vůbec smysl a i když je jinak velice hezká a na výstavách se umísťovala na předních místech, bonitovat nebudeme a štěňátka necháme jiným a zdravějším jedincům. Jinak je, ale Shabka velice vitální, venku na procházkách je vidět, že je to ještě dorostenka, protože hopsá jako koza a vůbec se nechová ještě jako mladá psí dáma. Takže uvidíme, kam se s její nemocí posuneme a zda vůbec zjistíme, na co by mohla být alergická.

No a kočky si letos vybraly také své marodění. Oba měli zánět močového měchýře. Asi se opičily po paničce a když jsem s močákem dlouho neměla nic já, tak si to vybrala Adélka i Tim ihned po sobě. Adélka byla nemocná poprvé po 10-ti letech, takže ta na to měla skoro i právo a Timonek měl tento problém již po druhé, ale snad to díky dietním granulím udržíme v pořádku.

Jinak se těšíme na únor, kdy by se měla vrátit z USA po dvou letech naše Lucka. I když vyhrožuje, že přiletí jen na chvíli, tak ji stráášně rádi uvidíme. Tomáš se pokouší osamostatnit a najít si zaměstnání v Praze, tak mu přejeme, aby si něco našel, aby ten vstup do toho samostatného života měl ulehčený!

Do Nového roku si budeme hlavně přát, pro sebe a všechny naše blízké, hodně moc zdraví a štěstí. Ostatní určitě přijde samo!