Valentýnský víkend v Polničce s rr-sportem 10.2.2012 - 12.2.2012

17.02.2012 15:19

Na Valentýnský víkend do Polničky jsme se moc těšili, protože jsme se opět měli sejít s bandou našich starých známých, se kterýma jsme strávili i silvestra a pak také další známí, kteří přijeli běhat. A v pátek teda dojel Pepa Sehnal s Týdem, Katka Šimečková s Peťou Věžníkem a Enzem, Tomáš Janoš a  Sherylka, rodina Mrázkova s Jimmim až z Vrchlabí, Jitka a Martin Ludvíkovi se zrzkama Jennou, Albi a Ellou, Katka Novotná se Standou Závodným a Larou a Niki, Dáda Konečná s Verunkou, Stacey a Lukasem a Kačka Linhartová s Afsim. V sobotu k nám pak ještě přibyla Lucka Pecková s Tomem a zrzkama Mařenkou a Persinkou.

Teploty se pohybovaly silně pod bodem mrazu a to celý týden a tak jsem se bála, aby jsme na chatě nezmrzli. Chata totiž nemá rozvody topení po celé budově, ale jen v společné místnosti a sociálním zázemí dole. Společneská místnost se vytápí kachlovými kamny a v místnostech na spaní byly puštěny teplomety. Po příjezdu na chatu jsme zjistili, že je dole krásné teplo, ale něco vyhazuje proud a místnosti nahoře se rychle ochlazovaly, než se proud znovu nahodil. Nakonec jsme na závadu přišli a vše už jelo jako na drátkách. Chlapi venku připravovali dráhu na sobotní závody a já ubytovávala kamarády, kteří přijeli na celý víkend a vybalovali jsme zásoby jídla a pití a že toho bylo! :) Kluci si zařídili na čtyřkolce, ale v tom mrazu jim nebylo co závidět. Teplota se navečer pohybovala kolem -18 st. celsia a tudíž nám chlapi pořádně vymrzli. Ale stačili vše řádně nachystat a večer se nesl v duchu přátelské atmosféry a společenských her. Popíjelo se víno, pivko, slivovice a spát jsme šli až po půlnoci.

V sobotu proběhly závody. Bylo nádherné, i když mrazivé počasí a musím říct, že se den vyvedl k naprosté spokojenosti nás pořadatelů, tak i těch, co si přišli zaběhat. Po závodech nám odjel Pepa, protože musel jít na maturitní ples své dcery Kačky a také odjeli Mrázkovi. Všichni zrzavci byli unavení a tak většina skončila zachunlaná v pokojích a my se opět ponořili do hraní společenských her a také saunování! My holky jsme saunu pojaly ještě střídmě, ale hoši se rozjeli a v -18 st. mrazu pobíhali nahatý venku a nechali se fotit. No sranda. Už dlouho jsme se takto nezasmáli. Tentokrát jsem kolem půlnoci odpadla i já a šla jsem si lehnout za zrzkama. A venku pořád mrzlo, jak když praští......

I v neděli jsme měli na teploměru chaty - 20 st., ale sluníčko už bylo nahoře a vypadalo to opět na slunečný, ale pěkně mrazivý den. Takže jsme nelenili, namazali pesanům tlapky a vyrazili na prochajdu směr Velké Dářko. Někteří zrzavci házeli fligny, že teda v tomto mraze ne-e a snažili se chodit po třech i po dvou, ale když zjistili, že se jde dál, tak zapoměli na zimu a pěkně se proběhli. Po návratu z procházky jsme dojedli zásoby guláše a stejků, pouklízeli chatu a až navečer se rozjeli ke svým domovům.

Za nás můžu směle říct, že to byl opravdu další krásný víkend, stráveny s partou skvělých lidiček a už teď se těšíme na další společnou akci!