Naši marodi

25.08.2011 20:00

Naše zrzečky se rozhodly, že je zapotřebí jednou za čas darovat nějaké peníze i pánům doktorům a tak jsme za tenhle měsíc investovali nemalé penízky do obou princezen. Shabinku od května opět začalan trápit alergie, která přešla postupně v zánět chlupových váčků a momentálne vypadá, jak prožraná molama. Dneska jsme se vrátili z Brna od profesora MVDr. Svobody, který nám diagnostikoval něco jako atopický ekzém s kvasinkovým zánětem. Potěšil mě, že nedostala žádné ATB, jen pekelně drahý šampon a olej Dermanorm, který bude užívat asi dlouhodobě a v říjnu nás čekají alergologické testy, které se objednávají z Holandska! V ordinaci jsme strávili asi hodinu a čtvrt a pan profesor byl úplně skvělej! Ukázal nám kvasinky pod mikroskopem a ujistil, že Shabky stav nějak zmírníme i když né úplně vyléčíme. Bohužel.

Po tomhle všem, co s ní absolvujeme jsem došla k závěru, že ji nebudeme ani uchovňovat, protože její problémy nemusí dědit další generace. A na výstavy budeme jezdit už jen občas. Docela mě to mrzí, ale co se dá dělat. Hlavně, aby se jí projevy alergie a toho všeho s tím spojeného zmírnili a prožila i tak plnohodnotný život!

No a Chinarka si na jaře na nějakém coursingu udělala subluxaci levého ramenního kloubu, takže chodí už 14 dní na vodítku, pan doktor jí udělal RTG a má uvolněné kloubní lůžko a začínající  artrózu. No také už jí bude 6 let, takže se v případě artrózy není čemu divit. Naštěstí je dobře osvalená, tak jí kloub drží na svém místě, ale ještě min. týden musí být v klidu a je na nás patřičně naštvaná, že ji nepustíme běhat se Shabkou. Takže oběma zrzečkám přeju, aby je všechny problémy přestaly trápit a byly zase veselé a spokojené při běhání na louce i při válení se na sedačce, nebo u nás v posteli. :)